Asaya žije filmem o žábě!

V minulém roce se toho v Asayi zdánlivě mnoho neudálo. Všichni jsme totiž pilně pracovali na projektu, který spatřil světlo světa 11.1. letošního roku – tedy jen pár týdnů nazpět. A o jaký projekt se vlastně jedná? Asaya ve spolupráci s Václavem Dejčmarem vytvořila unikátní dokument mapující zkušenost s nejsilnějším přírodním psychedelikem 5-meo DMT, produkovaným ropuchou coloradskou (Bufo Alvarius).

Film Bufo Alvarius – The Underground Secret je nevšedním a radikálním svědectvím o této substanci, která má schopnost měnit lidské životy. Snímek byl natočený minulý rok v Kolumbii, kam se vydala skupina českých psychonautů. Jejich zážitky v dokumentu doplňují rozhovory se zakladatelem transpersonální psychologie Stanislavem Grofem, klinickým psychologem Michaelem Vančurou, lékařem a světovým expertem na drogovou problematiku Pavlem Bémem a především s neošamanem Dr. Octavio Rettigem Hinojosou, který zkušenost s Bufo Alvarius zprostředkoval více než 7000 tisícům lidí po celém světě. To vše je pojato jako sugestivní audio-vizuální dobrodružství a intenzivní filmová meditace o povaze vědomí a bytí.

Premiéra filmu včetně diskuze s tvůrci proběhla 11.1.2018 v ostravském kině Vesmír. Součástí programu byla i afterparty v klubu Fabric, kde společně vystoupili autoři hudby Maok a Petr Zajac alias Satori.

Více informací o filmu a nadcházejících událostech najdete na www.bufoalvarius.com nebo na Facebooku