Posvátný Mayský „kalendář“ Tzolk’in – Beseda s mayskými strážci dní z Guatemaly

Srdečně Vás zveme na setkání s Mayským starším Tata Pedro Cruz Garcia a Nan Marina Cruz, na kterém si budeme povídat o Posvátném mayském počtu Tzolk’in – Mayském kalendáři, o mayské kosmologii, a o tom, jak můžeme tuto moudrost propojit s našim každodenním životem.

Tata Pedro Cruz je jedním z posledních autentických mayských TZ’UTUJIL – Starších z oblasti San Pedro La Laguna u Atitlánu v Guatemale. Je tradiční Mayský Ajq’ij – strážce dne a opatrovník mayské moudrosti. Tata Pedro cestuje po celém světě a navštívil již více než sto zemí, kde sdílí mayskou moudrost a poselství míru, lásky a jednoty. Je jedním ze zakladatelů a vedoucím sdružení Unification of Wisdom v Tikal, Guatemala. Lidé z okolí jej nazývají K’U’XYA – „Srdce Atitlánu“.

Nan Marina Cruz je nadanou pokračovatelkou rodinné tradice, je mayskou Ajq’ij a také je vyhledávanou léčitelkou v oblasti Atitlánu.

Setkání je součástí letošní mise Tata Pedro a Nan Marina Cruz v České republice. Více informací o jejich návštěvě v ČR najdete na stránce: www.MayskyStromZivota.cz.

Beseda s kolumbijským šamanem Jose Antonio Jansasoyem

Srdečně Vás zveme na setkání s Taitou José A. Jansasoyem z komunity Inga a Kamentsá.

Jde o dobře známého přírodního lékaře z údolí Sibundoy v Kolumbii. Taita je známý svými individuálními očistami a především jeho dovedností napomáhat léčení rodinných, partnerských a jiných vztahů, skrze posvátné ceremonie. Také výrobou přírodních léků jako je Rapé. 

V rámci besedy proběhne také krátké povídání o transformační a léčebné cestě do Kolumbie. Ta proběhla v únoru 2017 ve 
spolupráci s Asayou a nyní z vznikají dva dokumentární filmy a jeden cestopis. Součástí bude i pozvánka na další chystanou cestu na podzim 2017.

V rámci besedy bude otevřena prodejní výstava tradičních šperků.

Šamanismus – Rozšířené stavy vědomí a jejich potenciál pro moderního člověka

Beseda o šamanském pojetí života a léčení.

Setkání se bude zabývat nejen tematikou přechodových rituálů, ale rozebere také látku potenciálu i nástrah práce s rozšířenými stavy vědomí.

Program nebude strukturován pevně, bude se odvíjet spontánně od reakcí a zájmu účastníků.

Večerem Vás provede Ondřej Bahník, jeden ze zakladatelů Asayi, žák Stanislava Grofa, Grof transpersonal training a mnoha šamanů z různých nativních kultur. Dlouhodobě se zabývá transpersonální psychologií a šamanismem, individuálním léčením i očistou prostor. Více na: http://www.cestakekorenum.cz/kdo-jsme

Beseda o cestování po Indii

Beseda o cestování a knize:

Jako pták ses narodila – Můj velký indický příběh

Tereza Ghose

Srdečně vás zveme na cestovatelsky poetickou besedu spojenou s promítáním a povídáním o Indii, dobrodružstvích a velkých zvratech, které autorku donutily skočit do neznáma, mimo komfortní zónu vlastní tradice.

Dokud si mysl udržuje smysl pro dobrodružství má možnost opět  se dotknout schopnosti žít v úžasu.

Právě o turbulentních pocitech a zážitcích z putování Tereza napsala knihu Jako pták ses narodila – Můj velký indický příběh.

Besedu obohatí zajímaví hosté – například Ewa Zelenohorská (z šamanského krámku Ewiny Byliny), která knize požehná vonným kouřem a dopřeje posluchačům ochutnávku indických vůní a vykuřovadel.

Beseda a promítání s Viliamem Poltikovičem

Pozvání na besedu na téma ŠAMANISMUS / AYAHUASCA / SMRT – BRÁNA DO JINÝCH SVĚTŮ, která se konala před Velikonočními svátky, přijal český dokumentarista, spisovatel a režisér Viliam Poltikovič. Promítali jsme jeho autorský dokument “ Maestra Ayahuasca” a vybrané ukázky z dokumentární série “ Brána smrti”, kterou vysílala Česká Televize.

Viliama máme v Asayi velmi rádi, a proto plánujeme pravidelná setkávání a povídání o jeho tvorbě.

Zahajovací setkání s Jorge RedTailHawkem

Druhý lednový čtvrtek jsme se sešli, abychom pokřtili nově vybudovanou přednáškovou místnost a klubovnu, a také, abychom oficiálně představili spolek Asaya.

 

Přiblížili jsme některé oblasti, kterým se v rámci osobního rozvoje věnujeme – šamanismus v podání Ondřeje Bahníka a holotropní dýchání, které představila jeho žena Magdalena. Večerem také provázel vzácný host – šaman a tanečník slunce Jorge RedTailHawk z Mexika, který svým zpěvem a hrou na buben vytvořil užasnou a magickou atmosféru. Jorge, vždy usměvavý a plný pozitivní energie, vyprávěl o svém životě, šamanské cestě, tanci slunce a také o tom, jak je důležité pečovat o přírodu.

 

Setkání s Jorgem určitě nebylo poslední, plánujeme dlouhodobou a pravidelnou spolupráci.