Záznam přednášky Paula Grofa na YouTube

V září Asaya přivítala Paula Grofa, který měl připravený blok přednášek a diskuzí na tato témata: 

  1. Tajemství a povaha lidského vědomí
  2. Stručná historie psychedelické terapie
  3. Léčení na dálku pomocí záměru

Z přednášky se pořizoval záznam a ten máme pro vás připravený k shlédnutí. Takže pokud jste na přednášce nebyli nebo si ji chcete poslechnout znova, můžete. 

 

Šťastny ať jsou všechny bytosti na YouTube

S radostí bychom Vám chtěli oznámit, že film o Eduardovi a Míle Tomášových je k dispozici ke shlédnutí zdarma a pro všechny na YouTube. Jejich odkaz je stále živý a aktuální a tak jsme rádi, že můžeme takto přispět k šíření jejich učení.

https://youtu.be/w4h9s4RjpAU

Pokud byste chtěli přispět tvůrcům filmu, můžete tak učinit zde:

Asaya productions sro
RB Ostrava
Č.účtu : 660499409/5500
IBAN: CZ3255000000000660499409
SWIFT :  RZBCCZPP

Nebo můžete použít QR platbu: 

 

Kauza Ayahuasca – krátkometrážní dokument

Na YouTube jsme nahráli nový krátkometrážní dokumentární film o kauze ayahuasca: https://www.youtube.com/watch?v=PkpTyJVU34I

Kromě samotných Kordysových se ke kauze v dokumentu vyjadřují národní protidrogový koordinátor Jindrich Voboril, psychiatr a adiktolog Pavel Bém, adiktoložka Vlaďka Sobasová a právní zástupce Kordysových Wieslaw Firla. Film vznikl v produkci Studia Špilberk a Think Tanku Racionální politiky závislostí, což je multidisciplinární sdružení nezávislých a významných odborníků, kteří se věnují problematice závislostí ze všech úhlů pohledu – veřejné a individuální zdraví, legislativa a další právní důsledky, včetně bezpečnostních výzev, dále oblast ekonomie včetně tržních modelací, daňových, ekonomických dopadů do veřejných rozpočtů, oblast edukace a prevence a nakonec také oblasti sociální a sociologické a politologické.

Cesta Psychonauta – Do vědomí Stanislava Grofa

V sobotu jsme se zúčastnili promítání dokumentu Cesta psychonauta, který shrnuje život i dílo Stanislava Grofa. Film zachycuje hlubokou filozofii Transpersonální psychologie a představuje i další výrazné postavy tohoto proudu. Po filmu následovala plodná diskuse. Pořadatelskou organizaci Beyond Psychedelics v diskusi zastupovala Svatava Bardynová, z Asayi se zúčastnili Ondřej Bahník a Filip Záruba a z Holosu Milan Hrabánek.
Nenechte si ujít další promítání, protože velké plátno umocňuje zážitek z tohoto krásného filmu.
 

Web filmu Tomášovi a film na Vimeu

Milí přátelé, máme pro vás dvě novinky:
 
1. Spustili jsme web k filmu „Šťastny ať jsou všechny bytosti“, který najdete na adrese: https://www.tomasovi-film.cz
 
2. Náš film je nyní také dostupný k přehrání nebo ke stažení na Vimeu na stránce: vimeo.com/ondemand/tomasovi
Cena je stejná jako na Aerovodu. Na Aerovodu je film možné pustit pouze z Česka a Slovenska. Pokud jste v zahraničí, doporučujeme proto Vimeo. Za 3,9 dolarů si jej můžete během sedmí dní pustit kolikrát chcete. Za 6,9 dolarů si jej můžete stáhnout anebo pustit online kdykoliv.
 

Novinky pro přispěvatele na HitHitu – Šťastny ať jsou všechny bytosti

Milí přátele filmu o Míle a Eduardu Tomášových,

máme důležité novinky pro podporovatele z Hithitu:

1/ Následující informace by vám měly dorazit na e-mail, který máte registorvaný na Hithitu, ale pro jistotu to dáváme i zde.

2/ Těm, kteří si jako odměnu vybrali film k přehrání nebo ke stažení online, budeme během tohoto týdne rozesílat e-mail, ve kterém najdete instrukce, jak si film zdarma stáhnout nebo pustit. Film bude dostupný na platformě aerovod.cz a každý od nás obdrží unikátní kód, který vám film odemkne.

3/ Film “Světlo duhy” bude rovněž dostupný na platformě aerovod.cz a každý podporovatel projektu od nás obdrží unikátní kód, který film odemkne.

4/ Pokud jde o další odměny, pošleme vám žádost o vyplnění formuláře a zadání tel. čísla pro Zásilkovnu. Těm, kteří mají možnost volby mezi stáhnutím a DVD, nabídneme stáhnutí, pokud si do poznámky formuláře neuvedou, že chtějí DVD.

5/ Všechny odměny jsou připravené (čekáme jen na páteční dokončení výroby DVD) a začneme je rozesílat příští týden.

6/  Instrukce budeme rozesílat z e-mailu info@asaya.cz a proto doporučujeme si jej už teď přidat do vašich kontaktů, aby vám e-mail nespadl do spamu, což se bohužel často stává.

7/ Abychom vám trochu zkrátili čekání na odměny, tak v mailu, který vám dojde z Hithitu, bude odkaz, na kterém si můžete zdarma pustit první bonus pro všechny podporovatele filmu. Jedná se o nikdy nezveřejněnou přednášku Eduarda Tomáše na festivalu Světlo duhy. Posláním festivalu Světlo duhy konaného v Míčovně Pražského hradu v roce 2000 bylo nabídnout nejširšímu publiku duchovní inspiraci, hledání vzájemného pochopení a tolerance. Mezi přednášejícími duchovními osobnostmi byl i Eduard Tomáš, v té době již u nás proslulý přední a vážený mystik. Přednáška, ve které charakterizoval naši dobu a naše poslání, je v současnosti ještě aktuálnější a naléhavější. Záznam přednášky ze dne 10. 10. 2000 na festivalu Světlo duhy se zveřejňuje až nyní a je unikátním svědectvím moudrého muže přinášejícího duchovní inspiraci všem zájemcům a hledajícím.

Ještě jednou děkujeme za vaši podporu a přejeme vám krásné dny.

Prosíme Vás, abyste film použili pro vlastní potřebu a veřejně nesdíleli. Děkujeme.

 

Beseda po předpremiéře Šťastny ať jsou všechny bytosti

Děkujeme Igoru Chaunovi za natočení a zveřejnění diskuze z předpremiéry našeho filmu na Gošárně 23. 10. 2021. Viliam Poltikovič v ní odpovídá na dotazy ohledně natáčení filmu, sdílí svůj pohled na manžele Tomášovy a mnoho dalších zajímavých témat.

 

 

 

 

Plánované premiéry filmu Šťastny ať jsou všechny bytosti

HitHit kampaň skončila a moc děkujeme všem přispěvatelům, kteří podpořili nás projekt! Děkujeme Vám, že tento krásný dokument mohl vzniknout. 

Zveme Vás tímto na premiéry, které proběhnou v Praze, Brně a Ostravě. Po projekci filmu bude následovat beseda s tvůrci. A jsme moc šťastni, že navíc v Ostravě, po besedě proběhne i koncert Maoka, který složil hudbu k filmu. Zde jsou termíny: 

24.10.  od  18:00  Městská knihovna Praha, poté beseda 
26.10.  od  17:00  Kino ART Brno, poté beseda 
27.10.  od  18:00  Kino Vesmír Ostrava, poté beseda a koncert Maoka

 

Kdo si nezakoupil vstupenku při HitHit kampani, tak ten si ji může zakoupit pro premiéry v Praze ZDE a Ostravě ZDE přes goout.cz a v Brně ZDE přes portál kinoart.cz 

Nové odměny a bonusy pro přispěvatele na HitHitu

Poděkování za podporu, nové dárky a 2 nové bonusy zdarma pro všechny přispěvatele!

Děkujeme za Vaši podporu v rámci kampaně na dokument Šťastny ať jsou všechny bytosti a jsme rádi, že váš zájem i přes vybranou cílovou částku, stále pokračuje. Proto jsme se rozhodli přidat další atraktivní dárky. Prvním je sada DVD, která obsahuje 2 filmy: Cesta otevřené mysli a Šťastny ať jsou všechny bytosti. Cesta otevřené mysli je záznam přednášky Jeho Svatosti dalajlamy z roku 2006 v Praze. K tomu navíc dostanete amulet obsahující modlitby pro dlouhý a radostný život, který vyrábějí je mniši z kláštera Taši Lhünpo. Druhým dárkem je samostatné DVD Cesta otevřené mysli a opět ochranný amulet z tibetského kláštera Taši Lhünpo. 

 

A to nejlepší na závěr. Radi bychom se vám odvděčili za vaši štědrou podporu a dali vám za to něco navíc. Všem, kteří podpořili tento projekt i těm, kteří ho ještě chtějí podpořit do konce naší kampaně, jsme zajistili dva exkluzivní dárky. Dostanete od nás odkaz, na kterém se budete moci zdarma podívat na dosud nezveřejněný hodinový film Viliama Poltikoviče Světlo duhy. Hlavním motivem tohoto filmu je hledání duchovního rozměru v hudbě i v denním životě. 
Druhým bonusem pro všechny přispěvatele je odkaz na natočený rozhovor s Eduardem Tomášem, který se celý už do našeho filmu nevešel.