Projekce filmu Eskawata Kayawai: The Spirit of Transformation + Q&A s režiséry

 
Srdečně zveme na projekci filmu Eskawata Kayawai: The Spirit of Transformation, spolu s diskuzí s režiséry z Brazílie Larou Jacoski a Patrickem Belémem. Film je v portugalštině s českými titulky a také následující diskuze bude překládána do češtiny.
Ačkoliv nás dokumentární snímek svou dějovou linkou navrací na trajektorii období otroctví a útlaku, které u původních kmenů dříve či později vedly ke ztrátě jejich vlastní identity jako domorodých národů, jeho gró se zaměřuje na jejich kulturní a duchovní znovuzrození, sdílené a vyprávěné z jejich vlastního pohledu.
Dokumentární snímek je cestou do srdce brazilské Amazonie, která nabízí vhled do života lidí Huni Kuin (což v překladu znamená opravdoví lidé)a jejich vztahu k pralesu. Divák má možnost pojmout celistvé kouzlo jejich kultury a spirituality, která je hluboce spojena s užíváním psychoaktivního nápoje nixi pae (Ayahuascy).
Diváci se mohou těšit na příběh odporu a vůle, síly a naděje, která doslova raší z Amazonie do širého světa a to právě v době, ve které žijeme.